Silvestr v Benátkách

Benátkám (Venezia) se říká tzv. „La Serenissima“ („poklidná“), i když sami Benátky mají za sebou docela bouřlivou historii. Jsou vybudované na stoosmnácti ostrůvcích v močálové laguně obklopené vodami Jaderského moře. Benátky byly původně etruským městem a staly se po rozpadu západořímské říše mocenským centrem Středomoří, jenž zbohatlo především na obchodu s Orientem. Hlavní třídu zde nahrazuje přibližně 100 kanálů, hlavní tepnou se stal Canal Grande se svou pozoruhodnou délkou 4 kilometrů a šířkou 70 metrů. Prohlíwpdka města, při které je možno navštívit Dóžecí palác, Baziliku sv. Marka, Campanillu, Ponte di Rialto a mnohé další ve Vás zanechá nezapomenutelné zážitky. Večer si vychutnáte nejen vánoční atmosféru, ale i ohňostroj nad náměstím San Marco.

Místa, která rozhodně stojí za návštěvu

 • Piazza San Marco je jediným náměstím Benátek, kde můžete spatřit Baziliku Sv.Marka, Dóžecí palác a věž Campanilla, odkud je překrásný výhled na celé Benátky
 • Basilica di San Marco – kostel v sobě ukrývá velké umělecké bohatství, směs několika slohů s úchvatnými mozaikami.
 • Dóžecí palác – býval nejen domovem dóžete a jeho rodiny, ale také sídlem vlády. Fasády tohoto elegantního gotického paláce jsou tvořeny z bílého vápence a růžového mramoru.
 • Ponte degli Scalzi most je 40 metrů dlouhý a 7 metrů vysoký, skýtá se z něj krásná podívaná na lagunu a město.
 • Ponte di Rialtomost je dlouhý 48 m a 22 m široký, spojuje městské části San Marco a San Polo a je podpírán 12 000 kůly. Je tvořen z istrijského vápence a pochází z roku 1588. Dříve byl tento most skutečným obchodním centrem, dnes zde naleznete zejména stánky se suvenýry, které sem přilákají mnoho turistů.
 • Ponte dell´Accademia most, který byl postaven jako přechodné řešení v roce 1932, zůstal zachován ve své původní verzi. Můžete z něj obdivovat pohled na Velký Kanál.

Důležité informace

Termíny zájezdu: 30. 12. 2019 – 01. 01. 2020
Cena zájezdu: 2 499 Kč

Popis programu

1. den – Odjezd 30.12. ve večerních hod. z Prahy – Hl.nádraží (cca 21.30 hod.)
2. den – Příjezd do Punta Sabbioni 31.12. v pozdních ranních či dopoledních hodinách, dále soukromou lodí do Benátek s průvodcem i na lodi. Následuje procházka po Benátkách s průvodcem i individuálním programem. O půlnoci nezapomenutelný ohňostroj nad Náměstím Sv.Marca a Benátskou Lagunou
3. den – Odjezd 1.1. z Punta Sabbioni v brzkých ranních hod. (cca 02,00 hod.) Příjezd do ČR v odpoledních hod.

Cena zahrnuje

 • doprava zájezdovým busem s klimatizací, WC, DVD, kávovarem
 • česky hovořící průvodce

Cena nezahrnuje

 • fakultativní vstupy a suvenýry (doporučujeme kapesné cca 40-50 €)
 • 35 € (platí se průvodci v buse) zahrnující parkovné, turistický poplatek za vjezd do Benátské Laguny a jízdenku soukromou lodí z Punta Sabbioni do Benátek a zpět na Silvestra
 • další nástupní místa:Pardubice a Hradec Králové 200 Kč/za osobu tam i zpět
 • místenky: 100 Kč/osobu (platba v buse)

Nástupní místa v ceně: Praha, Příbram, Písek, České Budějovice, Jihlava a Brno

Další informace

Bližší info na www.czadpraha.cz, www.czaddopravni.cz – kontaktní tel. +420 604 731 639 – Marcela Voltrová, Dis

Po objednání zájezdu obdržíte cestovní smlouvu, kterou je nutno vyplnit a zaslat zpět. Nejpozději 3 dny před odjezdem dostanete email s pokyny na cestu. Zájezd se uskuteční při dodržení min. počtu účastníků.