Poznávací zájezd do HOLANDSKA – největší květinový park Keukenhoff + Zaanse Schans a večerní Amsterdam

Keukenhof známý také jako „Zahrada Evropy“ je největším květinovým parkem v Nizozemsku a zároveň i v Evropě. Je založen poblíž městečka Lisse na původním hrabství Keukenhof. V patnáctém století byl tento park součástí hradu Keukenhof a sloužil jako zahrada hraběnce Wittelsbachové, která bydlela na blízkém zámku Teylingen. Pěstovala zde zeleninu pro svou kuchyň – odtud také jméno „Keukenhof V současné době se park rozkládá na 32 hektarech a každoročně zde vykvete 6 – 7 milionů především cibulovitých květin jako jsou krokusy, narcisy, tulipány, hyacinty, lilie a další. Návštěva parku je vhodná též pro děti, jelikož se zde nachází nejenom dětské přírodní hřiště s houpačkami, ale i mini ZOO.

Amsterdam je město, které se pro jeho sepjetí s mořem i četnými kanály nazývá „Benátky severu“. Překrásné historické centrum je zastavěno převážně domy ze 16. až 17. století. Královský palác, náměstí Dam, čtvrt červených luceren a mnohé další stojí za návštěvu… Mezi Amsterdamské speciality patří – Rijksmuseum s Rembrandtovou Noční hlídkou, muzeum Van Gogha a slavný obraz „Slunečnice“ či Rembrandtův rodný dům. Symbolem Amsterodamu nejsou jen památky ale i tulipány a brusírny diamantů.

Důležité informace

Termíny zájezdu: 20.-22. 3., 27. 3.-29. 3, 3-5. 4., 10.-12. 4, 17.-19. 4., 24.-26. 4, 1.-3. 5., 8.-10. 5. a 15.-17. 5.
Cena zájezdu: 2 690 Kč

Popis programu

1. den – Odjezd v pátek v podvečerních či večerních hodinách dle nástupních míst (cca 18.30 hod z Prahy Hl. nádraží).
2. den – Příjezd do Keukenhofu v sobotu v ranních hodinách, dopolední návštěva jarního květinového parku s překrásnou zahradou po dobu cca 4 hodin. Nákup sazenic a cibulí květin u soukromníka (možnost nechat v buse). V poledne přejezd do Amsterdamu se zastávkou k prohlédnutí historické vesnice Zaanse Schans (skansen větrných mlýnu, výroba dřeváků a sýru originální recepturou) doba cca 2 hodiny. Následuje odpolední procházka po Amsterdamu s průvodcem i individuálním programem.Odjezd zpět do CR bude v pozdních večerních hodinách v cca 21 – 21.30 hod. (dle aktuálních časů a pokynů průvodce).
3. den – Příjezd v ranních, dopoledních či odpoledních hodinách – rozvoz do odjezdových míst.

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem s klimatizací, WC, DVD, kávovarem
  • česky hovořícího průvodce.

Cena nezahrnuje

  • Povinné vstupné do Keukenhofu:
    Dospělý (os. od 18 let) 19 € / děti 4-17 let 9 € / Děti do 3 let zdarma
  • Další nástupní místa: Pardubice a Hradec Králové 200 Kč/za osobu tam i zpět (platba v buse)
  • Fakultativní vstupy a suvenýry (doporučujeme kapesné cca 40-50 €)
  • Místenky: 100 Kč/osobu

Nástupní místa v ceně: Praha, Lovosice, Ústí nad Labem

Další informace

Bližší info na www.czadpraha.cz, www.czaddopravni.cz – kontaktní tel. +420 604 731 639 – Marcela Voltrová, Dis.

Po objednání zájezdu obdržíte cestovní smlouvu, kterou je nutno vyplnit a zaslat zpět. Nejpozději 3 dny před odjezdem dostanete email s pokyny na cestu. Zájezd se uskuteční při dodržení min. počtu účastníků.