Poznávací zájezd do Benátek v období Karnevalu

Benátkám (Venezia) se říká tzv. „La Serenissima“ („poklidná“), i když sami Benátky mají za sebou docela bouřlivou historii. Jsou vybudované na stoosmnácti ostrůvcích v močálové laguně obklopené vodami Jaderského moře.

Benátky byly původně etruským městem a staly se po rozpadu západořímské říše mocenským centrem Středomoří, jenž zbohatlo především na obchodu s Orientem. Hlavní třídu zde nahrazuje přibližně 100 kanálů, hlavní tepnou se stal Canal Grande se svou pozoruhodnou délkou 4 kilometrů a šířkou 70 metrů. Prohlídka města, při které je možno navštívit Dóžecí palác, Baziliku sv. Marka, Campanillu, Ponte di Rialto a mnohé další ve Vás zanechá nezapomenutelné zážitky.

Místa, která rozhodně stojí za návštěvu

Piazza San Marco je jediným náměstím Benátek, kde můžete spatřit Baziliku Sv.Marka, Dóžecí palác a věž Campanilla, odkud je překrásný výhled na celé Benátky
Basilica di San Marco – kostel v sobě ukrývá velké umělecké bohatství, směs několika slohů s úchvatnými mozaikami.
Dóžecí palác – býval nejen domovem dóžete a jeho rodiny, ale také sídlem vlády. Fasády tohoto elegantního gotického paláce jsou tvořeny z bílého vápence a růžového mramoru.
Ponte degli Scalzi most je 40 metrů dlouhý a 7 metrů vysoký, skýtá se z něj krásná podívaná na lagunu a město.
Ponte di Rialtomost je dlouhý 48 m a 22 m široký, spojuje městské části San Marco a San Polo a je podpírán 12 000 kůly. Je tvořen z istrijského vápence a pochází z roku 1588. Dříve byl tento most skutečným obchodním centrem, dnes zde naleznete zejména stánky se suvenýry, které sem přilákají mnoho turistů.
Ponte dell´Accademia most, který byl postaven jako přechodné řešení v roce 1932, zůstal zachován ve své původní verzi. Můžete z něj obdivovat pohled na Velký Kanál.

Popis programu

1. den – Odjezd v pátek ve večerních hodinách (Praha cca 19-20 hodin)
2. denPříjezd do přístavu Punta Sabbioni v sobotu v ranních hodinách, dále plavba soukromou lodí do Benátek s průvodcem i na lodi. Následuje procházka po Benátkách s průvodcem i individuálním programem. Během dne potkáte spousty okouzlujících kostýmů.Ve večerních hodinách zpět lodí do Punta Sabbioni a dále busem do ČR
3. den – Příjezd do ČR v ranních či dopoledních hodinách

Cena zahrnuje

  • doprava luxusním busem s klimatizací, WC, DVD, kávovarem,
  • česky hovořící průvodce

Příplatky

  • Fakultativní vstupy a suvenýry (doporučujeme kapesné cca 40-50 €)
  • 30 € (platí se průvodci v buse) zahrnující parkovné, turistický poplatek za vjezd do Benátské Laguny a jízdenku soukromou lodí z Punta Sabbioni do Benátek a zpět.
  • další nástupní místa : Pardubice 200 Kč , Hradec Králové 200 Kč

Pro svozy jsou využívány: tranzit, osobní auto, autobus

Nástupní místa v ceně: Praha, Příbram, Písek, České Budějovice
Důležité: Po zakoupení voucheru si rezervujte svůj termín na e-mailu: marcela@czadpraha.cz, +420 604 731 639
Při nedodržení minimálního počtu účastníků je zájezd zrušen a platba vrácena

Uveďte termín zájezdu a čísla voucherů. Obratem obdržíte cestovní smlouvu, kterou je nutno vyplnit a zaslat zpět. Nejpozději 3 dny před odjezdem dostanete email s pokyny na cestu.