Adventní zájezd do Drážďan + nákupy v obchodním centru

Drážďany (německy Dresden) jsou zemské hlavní město (Landeshauptstadt) Svobodného státu Sasko. Díky své přírodní poloze a svému baroknímu půvabu s mediteránním nádechem jsou nazývány polabskou Florencií. Ve městě vznikla v novověku řada barokních, klasicistních a historizujících budov, které svým významem přesahují hranice spolkového státu Sasko. Mezi nejvýznamnější stavby patří například Zwinger, římskokatolická Katedrála Nejsvětější Trojice, známá jako Hofkirche, monumentální protestantský Kostel Panny Marie (Frauenkirche) se čtvercovým půdorysem, Taschenbergpalais či Saská státní opera Semperoper.

Světoznámá muzea se nacházejí v areálu renesančního Rezidenčního zámku (Residenzschloss), který hostí různé sbírky saských kurfiřtů a králů. Nalézá se zde největší klenotnice v Evropě – Grünes Gewölbe, dále pak Zbrojnice (Rüstkammer), kabinet s mědiryty (Kupferstichkabinett) či mincovní kabinet (Münzkabinett).

V areálu Zwingeru se kromě Obrazárny Staří mistři (Gemäldegalerie Alte Meister) a sbírky porcelánu (Porzellansammlung) nalézá i Matematicko-fyzikální salon (Mathematisch-Physikalischer Salon). V Albertinu se nachází Obrazárna Noví mistři (Galerie Neue Meister).

Další muzea jsou například v renesanční budově Johannea (muzeum dopravy) a v Japonském paláci (Japanisches Palais – je zde umístěno muzeum prehistorie a etnologie). Ojedinělé je interaktivní Muzeum hygieny (Hygienemuseum), které šíří znalosti ohledně zdraví, lidské biologie a medicíny do povědomí široké veřejnosti. Nejslavnějším exponátem je Transparentní žena. Velké pozornosti návštěvníků saské metropole se těší i Vojenské historické muzeum Spolkové armády (Militärhistorisches Museum der Bundeswehr).

Neobvyklý je takzvaný Panometer s monumentálním 360stupňovým panoramatickým obrazem Drážďan, který ukazuje podobu města v roce 1756

Důležité informace

Termíny zájezdu: Sobota 7. a 14. 12. 2019, Neděle 8. a 15. 12. 2019
Cena zájezdu: 749 Kč

Popis programu

Odjezd v brzkých ranních hodinách dle nástupního místa. Příjezd do Drážďan v dopoledních hodinách (cca 10.hod.). Následuje procházka s průvodcem i individuální program. Ve večerních hodinách (cca 18.hod.) odjezd zpět do ČR.

Cena zahrnuje

  • doprava zájezdovým busem s klimatizací, WC, TV/DVD, kávovarem
  • česky hovořící průvodce

Cena nezahrnuje

  • Fakultativní vstupy a suvenýry (doporučujeme kapesné cca 35 €)
  • Další nástupní místa : Pardubice a Hradec Králové 200 Kč/za osobu tam i zpět
  • Místenky : 100 Kč/osobu

Nástupní místa v ceně:  Praha, Lovosice, Ústí nad Labem

Další informace

Bližší info na www.czadpraha.cz, www.czaddopravni.cz – kontaktní tel. +420 604 731 639 – Marcela Voltrová, Dis

Po objednání zájezdu obdržíte cestovní smlouvu, kterou je nutno vyplnit a zaslat zpět. Nejpozději 3 dny před odjezdem dostanete email s pokyny na cestu. Zájezd se uskuteční při dodržení min. počtu účastníků.