Advent v rakouském Mariazell a běh čertů

Mariazell je město ležící v rakouské spolkové republice Štýrsko, které je největším poutním místem Rakouska a jednou z nejvýznamnějších mariánských svatyní střední Evropy. Podle pramenů bylo poutní místo Mariazell založeno 21. prosince 1157.

Největší pamětihodností je Bazilika

která bývala ještě v 17. století kostelem, jenž byl stavebním dílem známého italského stavitele Domenica Sciassia. Císař Karel VI. dal městu jako děkovný dar hlavní oltář, který byl postaven v roce 1692 (posvěcen v roce 1704) na základě plánu Johanna Bernharda Fischera von Erlach. Na oltáři pro milostnou sochu, který navrhl Joseph Emanuel Fischer, je umístěna Madona, jež trůní s Ježíškem posazeným na klíně. Pravděpodobný vznik sochy je odhadován ještě před rokem 1300. Kostel byl povýšen na baziliku v roce 1907.

Ve městě nalezneme např. kavárnu na rohu Hlavního náměstí a pekárnu medových perníků Pirker, vyrábějící čistě přírodní produkty. Před Vánočními svátky odtud do světa putuje až deset tisíc perníků každý den.

Výrobna svíček z včelího vosku se nachází hned v sousedním domě a o ulici výše již 132 let vzniká nápoj Arzberger ve stejnojmenné malé likérce. Likér je vyráběn tajnou recepturou z 33 druhů bylinek.

Městečko je centrem letní i zimní turistiky a tak mimo návštěvy baziliky stojí za zhlédnutí mnoho dalších turisticky významných cílů v okolí města.

 

Důležité informace

Termín zájezdu: 23. 11. 2019
Cena zájezdu: Praha – 699 Kč | Brno – 599 Kč

Popis programu

Odjezd v sobotu v brzkých ranních hod.(dle nástupního místa)

Příjezd do Mariazell v pozdních ranních či dopoledních hodinách, prohlídka městečka s průvodcem i individuální program, kdy od 18 hodin v centru Mariazellu začíná rej čertů! Odjezd ve večerních hodinách po ukončení průvodu čertů (cca 20.30 hod).

Příjezd do ČR v sobotu v nočních hod.

Cena zahrnuje

  • doprava zájezdovým busem s klimatizací, WC, TV/DVD, kávovarem
  • česky hovořící průvodce

Cena nezahrnuje

  • Fakultativní vstupy a suvenýry (doporučujeme kapesné cca 35 €)
  • Další nástupní místa: Pardubice a Hradec Králové 200 Kč/za osobu tam i zpět
  • Místenky: 100 Kč/osobu

Nástupní místa: Praha, Písek, Příbram, České Budějovice, Brno a Jihlava

Další informace

Bližší info na www.czadpraha.cz, www.czaddopravni.cz – kontaktní tel. +420 604 731 639 – Marcela Voltrová, Dis

Po objednání zájezdu obdržíte cestovní smlouvu, kterou je nutno vyplnit a zaslat zpět. Nejpozději 3 dny před odjezdem dostanete email s pokyny na cestu. Zájezd se uskuteční při dodržení min. počtu účastníků.