Advent v rakouském mariazell a běh čertů

Mariazell je město ležící v rakouské spolkové republice Štýrsko, které je největším poutním místem Rakouska a jednou z nejvýznamnějších mariánských svatyní střední Evropy. Podle pramenů bylo poutní místo Mariazell založeno 21. prosince 1157.

Největší pamětihodností je Bazilika

která bývala ještě v 17. století kostelem, jenž byl stavebním dílem známého italského stavitele Domenica Sciassia. Císař Karel VI. dal městu jako děkovný dar hlavní oltář, který byl postaven v roce 1692 (posvěcen v roce 1704) na základě plánu Johanna Bernharda Fischera von Erlach. Na oltáři pro milostnou sochu, který navrhl Joseph Emanuel Fischer, je umístěna Madona, jež trůní s Ježíškem posazeným na klíně. Pravděpodobný vznik sochy je odhadován ještě před rokem 1300. Kostel byl povýšen na baziliku v roce 1907.

Ve městě nalezneme např. kavárnu na rohu Hlavního náměstí a pekárnu medových perníků Pirker, vyrábějící čistě přírodní produkty. Před Vánočními svátky odtud do světa putuje až deset tisíc perníků každý den.

Výrobna svíček z včelího vosku se nachází hned v sousedním domě a o ulici výše již 132 let vzniká nápoj Arzberger ve stejnojmenné malé likérce. Likér je vyráběn tajnou recepturou z 33 druhů bylinek.

Městečko je centrem letní i zimní turistiky a tak mimo návštěvy baziliky stojí za zhlédnutí mnoho dalších turisticky významných cílů v okolí města.

Popis programu

Odjezd v sobotu v brzkých ranních hod.(dle nástupního místa).

Příjezd do Mariazell v ranních či dopoledních hodinách, prohlídka s průvodcem i individuální program. Ve večerních hodinách přesun do St. Sebastian, kde se koná rej čertů! Odjezd ve večerních hodinách po ukončení průvodu čertů.

Příjezd v sobotu v nočních hod.

Cena zahrnuje

  • doprava zájezdovým busem s klimatizací, WC, TV/DVD, kávovarem,
  • česky hovořící průvodce

Příplatky

  • další nástupní místa : Hradec Králové, Pardubice, 200,- Kč /os./ tam i zpět / platba v buse při odjezdu

 

REZERVACE ON-LINE